

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 0 A |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 250 mV |
Stock: 3018
Distributors
pcbx
Unit Price$2.88482
Ext.Price$2.88482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.88482 | $2.88482 |
| 10 | $2.19119 | $21.91190 |
| 25 | $2.01775 | $50.44375 |
| 50 | $1.92019 | $96.00950 |
| 100 | $1.82734 | $182.73400 |
| 300 | $1.74426 | $523.27800 |
| 500 | $1.66496 | $832.48000 |
| 1000 | $1.58924 | $1589.24000 |
